עורך דין מומלץ לפשיטת רגל וחדלות פירעון

עורך דין מומלץ לפשיטת רגל וחדלות פירעון

קורה שאדם פרטי, חברה או עסק נקלעים לקשיים כלכליים המגיעים עד לחוסר יכולת לעמוד בתשלומים, צבירת חובות כבדים וחדלות פירעון. במצבים אלו חשוב לקבל סיוע של עורך דין פשיטת רגל, על מנת למזער את הנזקים ולאפשר התאוששות כלכלית ומחיקת החובות.

למה כדאי לקבל סיוע של עורך דין פשיטת רגל?

כאשר נושים רבים מתדפקים על דלתך, תיקי הוצאה לפועל נפתחים כנגדך, והחובות שאינך מצליח לפדות צוברים ריביות, בלתי אפשרי להמשיך ולנהל את חייך כסדרם. מצד אחד עומדים הנושים המבקשים לקבל את כספם, ומצד שני הצורך לקיים את עצמך ואת בני משפחתך בכבוד, שני הצדדים אינם נפגשים, החובות הולכים ותופחים, והלחצים הולכים וגוברים. במצב כזה לא נותרת ברירה אלא לפנות לקבלת סיוע של עורך דין מומלץ לפשיטת רגל ולהגיש בקשה לפתיחה בהליך פשיטת רגל וחדלות פירעון.

כאשר אדם או חברה צוברים חובות העולים על יכולת ההחזר שלהם, הם נכנסים למצב של חדלות פירעון. פירושו של דבר הוא שאין ביכולתם לעמוד בתשלום חובותיהם, לא כיוון שאינם מעוניינים לעשות זאת, אלא כיוון שצברו חובות העולים על ערך רכושם והכנסותיהם. במצב כזה אין מוצא אחר, אלא להכריז על האדם או העסק כחדלי פירעון, ולפנות להליכי פשיטת רגל והסדרי תשלומים.

פשיטת רגל של אדם פרטי, עסק או חברה

פשיטת רגל הוא הליך בו אדם או חברה שאינם יכולים לעמוד בחובות שצברו מבקשים להכריז על עצמם כפושטי רגל. עם הגשת הבקשה נפסקים הליכי הוצאה לפועל שנפתחו כנגדם, ואין אפשרות לפתוח תיקי הוצאה לפועל חדשים נגדם. בתהליך מבוצעת בדיקת נכסים, הכנסות ויכולת החזר עתידית משוערת של הפונים ונקבע הסדר תשלומים, אשר בסופו מקבל פושט הרגל הפטר חובות, שמאפשר לו לפתוח דף חדש.

איך עורך דין מומלץ לפשיטת רגל יסייע לכם?

בדיקת נכסים והכנסות

הליך פשיטת רגל מתחיל בבדיקה מדוקדקת של נכסי פושט הרגל, חובותיו, הכנסותיו, והתנהלותו הכלכלית. כמו כן מוזמנים בעלי החוב לפנות לכונס הנכסים ולהציג את טענותיהם. את הבדיקה מבצע מנהל מיוחד אותו ממנה בית המשפט, ובסופה נקבעים הסדרי תשלום עתידיים, בהם על פושט הרגל לעמוד במהלך שלוש  שנים, שבסופן יזכה להפטר החובות המיוחל.

דיווח לאורך כך ההליך

על החייב לספק למנהל המיוחד שמונה על ידי בית המשפט את כל המידע בנוגע לחובותיו, עסקיו, רכושו והכנסותיו. ניסיונות להסתיר ולהונות את המערכת עלולים לעלות לחייב ביוקר, ולשלול ממנו את הסעד שמספק הליך פשיטת הרגל באמצעות הפטר החובות. יחד עם זאת, עורך דין מומלץ לפשיטת רגל ידע כיצד להציג את הנתונים בדרך הטובה ביותר עבור החייב, מבלי לפגוע בשלמות ואמינות הדיווח.

כמו בכל תחום – מקצועיות וניסיון מובילים לניצחון

חייב יכול לפנות להליכי פשיטת רגל באופן עצמאי, אך מומלץ להיעזר בשירותיו של עורך דין מומלץ לפשיטת רגל בכדי לוודא שאתם מבצעים את ההליך כסדרו, ומקבלים את הסדר התשלומים הטוב והנוח ביותר עבורכם. הליך פשיטת הרגל והדיווח על נכסי החייב, הכנסותיו וחובותיו כרוך בביורוקרטיה סבוכה, וליווי מקצועי ומיומן יבטיח ביצוע מהיר ומדויק של כל ההליכים הנדרשים.

לפתוח דף חדש ללא חובות ולחצים מצד הנושים

כשאדם או חברה נקלעים למצב של חדלות פירעון, המציאות נראית קודרת, וקשה לדמיין מוצא מן המצוקה הכלכלית הקשה. פנייה לעורך דין מומלץ לפשיטת רגל מאפשרת לראות את האור בקצה המנהרה, שכן מטרת הליכי פשיטת הרגל היא לאפשר לחייב לשקם את חייו, ולפתוח בדרך כלכלית חדשה. בשנת 2013 בוצעה רפורמה בהליכי פשיטת הרגל, בכדי להפוך אותם לידידותיים יותר לחייבים, ובספטמבר 2019  עתידה להיכנס לתוקפה רפורמה חדשה לחוק חדלות פירעון, אשר מטרתה לשפר עוד יותר את סיכוייהם של חדלי פירעון להשתקם כלכלית.

דרישת תום לב לאורך כל ההליך

 חשוב לציין כי מי שיימצא שפעל שלא בתום לב, צבר חובותיו תוך רמייה, או ניסה להוליך שולל את נושיו ואת כונס הנכסים בעזרת מצגי שווא, לא יוכל ליהנות מן היתרונות של הליכי פשיטת רגל וחדלות פירעון. חשוב לקבל יעוץ של עורך דין מומלץ לפשיטת רגל, בכדי לוודא שאתם פועלים על פי החוק, ולמנוע תקלות ותסבוכות.

הגבלות שיוטלו על החייב בזמן ההליך

חשוב להבין שהליכי פשיטת רגל וחדלות פירעון כרוכים בהגבלות אשר יוטלו על החייב. ההגבלות כוללות פיקוח על התנהלותו הכלכלית, מסירת דיווח על הכנסותיו, עמידה בהסדרי התשלום, הגבלת חשבון הבנק, איסור על שימוש בכרטיסי אשראי, ועוד. עם כל אי הנוחות שבדבר, יש להקפיד לעמוד בהגבלות האלו, ולזכור שבסוף התהליך יוכל החייב לחזור לפעילות כלכלית רגילה, ללא איום של נושים המתדפקים על דלתו, חובות כבדים שעליו לפרוע, או תיקי הוצאה לפועל שנפתחים כנגדו.

ליווי מקצועי של עורך דין פשיטת רגל מומלץ

כדי להבטיח לעצמכם הליך פשיטת רגל מהיר ומיטיב עד כמה שניתן, יש לפנות לעורך דין מומלץ לפשיטת רגל. חשוב שלעורך הדין המטפל בכם יהיה ניסיון בהליכי פשיטת רגל, וכדאי לחפש המלצות של לקוחות מהעבר הלא רחוק. כמו כן, חשוב שעורך הדין המטפל בכם יכיר את הליכי חדלות פירעון ופשיטת רגל לעומק, וכדאי לבחור עורך דין פשיטת רגל שזה תחום הפעילות המרכזי שלו.

חשוב לדעת – פשיטת רגל זה לא סוף העולם

למונח פשיטת רגל מתלווה קונוטציה שלילית, ומי שמגיע למצב של חדלות פירעון ופשיטת רגל עלול להרגיש שחרב עליו עולמו. יחד עם זאת, זכרו שלא מדובר בסוף העולם, אלא בנקודה קריטית וקשה בחייכם, אותה תוכלו לעבור בעזרת עורך דין פשיטת רגל. הליך פשיטת רגל אינו מכת מוות לעסקיכם, אלא להפך, דרך להשתקם מן המצוקה, ולפנות לדרך כלכלית חדשה ומיטיבה.

תפעלו בזמן ופנו לקבלת סיוע של עורך דין מומלץ לפשיטת רגל

אם הגעתם למצב של חדלות פירעון, כדאי לטפל בנושא בהקדם האפשרי. ככל שתמתינו, חובותיכם יתפחו ויצברו ריביות, נושיכם יפתחו כנגדכם עוד תיקים בהוצאה לפועל, ומצבכם ילך ויחמיר. אל תמתינו, אלא פנו בהקדם לעורך דין מומלץ לפשיטת רגל, אשר ישטח בפניכם את דרכי הפעולה האפשריות עבורכם, ילווה וייצג אתכם בהליכים, ויעזור לכם לשקם את חייכם.